W Azji Południowo-Wschodniej są one używane w wielu biurach, hotelach i salach konferencyjnych.Mogą również zmieniać układ pomieszczeń w razie potrzebyAby ruchome ściany działały dobrze, kluczowe jest dobre zaprojektowanie konstrukcji.
Większość ruchomych ścian porusza się na torach i kołach. Materiał tora i jego konstrukcja bezpośrednio wpływają na płynność ruchu ściany.ścieżki nie będą łatwo pękać lub giąć po długim użyciuJeśli ścieżki są popękane lub mają duże tarcie, ścianę trudno popchnąć.
System kół jest również ważny. Najlepiej używać kół z łożyskami kulkowymi. Koła te są gładkie. Nie potrzebujesz dużej siły, aby popchnąć lub pociągnąć ścianę.Średnica i szerokość koła powinny być również dobrze zaprojektowaneDzięki temu mogą utrzymać wagę, a także wydawać niewielki hałas podczas ruchu.
Wcześniej ruchome ściany poruszały się zwykle tylko w linii prostej, co ograniczało podział przestrzeni.Ścieżki "w kształcie litery L" lub "w kształcie krzyża"Takie zaprojektowanie pozwala ścianom poruszać się w różnych kierunkach. Mogą one również obracać się lub składać. Wiele sal funkcjonalnych lub dużych sal konferencyjnych często wymaga zmian układu.Wykorzystuje też lepiej przestrzeń.
Oprócz szyn i kół ważne są również ruchome złącza ścienne, które utrzymują ścianę w ruchu, a także zapewniają jej bezpieczeństwo.Nie należy lekceważyć konstrukcji taśm uszczelniającychDobre taśmy uszczelniające zapobiegają wyciekom powietrza i dźwięku.
Jeśli ściana jest zbyt ciężka, trudno ją poruszyć.może mieć złą izolację dźwiękową i być niestabilnyDobry projekt konstrukcji powinien uczynić ścianę jak najlżejszą, ale nie może ona stracić swojej wytrzymałości ani izolacji akustycznej.